Ana Sayfa » Twitter Kodları » Twitter Toplu Sessize Alma Kodu ve Kullanımı

Twitter Toplu Sessize Alma Kodu ve Kullanımı

Bazı kod üreticileri Sessize Alma Kodunu üretmiş ancak Ben buna gerek duymadığım için pek ciddiye alıp bir çalışma yapmadım. Ancak bir istek üzerine paylaşmaya karar verdim.

Ve bloğu takip edenler bilir paylaştığım her kodun sürekli çalışır durum da kalması için, sürekli güncellemeler ve kontroller yapıyorum. Şimdi bu güncelleme ve kontrollere bir yenisi daha eklendi. Benim için yeni bir dert demek diyebiliriz. (:

Öncelikle Twitter da toplu sessize alma kodunu kullanmanız için farklı nedenler gerekmektedir, desek yanlış olur mu? Açıkçası herkesi sessize alacaksak twitter’ın ne anlamı kalır?

Ancak herkes bu şekilde düşünmüyor olabilir bunun mantıklı bir nedeni olarak da şunu söyleyebiliriz.

”Kişinin ilgi duyduğu birkaç kişi dışında diğer takip ettikleriyle ilgilenmiyor olması  ..ve takini bırakmak yerine sessize alması.”  vs. vs gibi durumlar.

Bu durum da ne yapmamız gerekiyor tek tek herkesi sessize almak ile uğraşamayız değilmi ?

O zaman gelin işimizi kolaylaştıracak Twitter ‘da Toplu Sessize Alma Kodumuzun kullanımı öğrenelim.

Öncelikle Google Chorome veya Mozilla tarayıcımız dan Twitter Profilimizi açalım.

Şimdi ise ”Takip Edilen” kısımına tıklayalım.

Ve, geliştirici araçları bölümüne ulaşmak için F12 tuşuna basalım. ..Hemen alt kısımdaki gibi kodlar ile dolu pencere açılacak. (Pencere sağ taraf da da açılabilir aynı durum, farketmiyor.)

Twitter Kodları

(kodlar ile dolu pencereyi görünce endişelenmeyin bizim yapacağımız işlemler gayet basit işlemler, kafanız karışmasın)

Açılan bu penceremizde farklı farklı menü geçişleri bulunuyor.  Örnek: Elements , Network gibi, bizim işimize yarayan Console sekmesine tıklayalım. Diğer kısımlar bizi ilgilendirmiyor sitenin kodlamalarını merak etmiyoruz çünkü değil mi?

Console sekmesine tıkladıktan sonra hemen alt kısımda görmüş olduğunuz görseldeki gibi boş bir kod giriş alanı bulunuyor. Bazı tarayıcılar da kırmızı renk de hata mesajları ile dolu olabilir. Ancak dikkate almayın, tarayıcınız ve site kodlamaları ile alakalı bir problem, bizlik bir durum yok.

Twitter Kodları

Şimdi ise asıl mevzumuz olan Sessize Alma Kodumuzu kopyalayıp yapıştırmamız gerekiyor. Bunun için hemen bu satırın alt kısımın daki yeşil butona tıklayıp kod sayfasına ulaşın.
Twitter Sessize Alma Kodu

Ardın dan kodları eksiksiz kopyaladığınız dan emin olun ve, hemen üst resimdeki gibi boş alana yapıştırıp Enter tuşuna basın.

NOT: Kodu kopyaladıktan sonra resimdeki gibi ilgili alana yapıştırmak için CTRL ve V tuşunu kullanın.

Evet arkadaşlar yapacağımız işlemler bu kadarla sınırlı. İşlemleri doğru şekilde uyguladıysanız kodumuz şuan herkesi sessize almaya başlamıştır.

 • ”Bunu nasıl durduracağız?”

Sessize alma kodunu durdurmak için sayfayı yenilemeniz yeterlidir. Bir sorun problem yaşarsanız alt kısım dan yanıt bırakabilirsiniz.

Ve unutmadan bu makale ‘de belirtmek isterim, İnstagram ‘da takip, beğeni, unfollow kodları üzerin de çalışmalar yapıyorum. Kodları hazırladığım da blog da yer vereceğim. Herkese kolay gelsin

Twitter Toplu Sessize Alma Kodu ve Kullanımı
Toplam 240 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Silinmeyen Retweetler ve Tweetler

Silinmeyen Retweetler ve Tweetler

Bu konu yalnızca Profilde görünmeyen, Silinmeyen retweet ve Tweetler için hazırlanmıştır. Twitter profillerimiz de temizlik …

10 Yorumlar

 1. Avatar of tayfun

  beni takip edenleri toplu bıraktırmak istiyorum bunun kodu nedir acaba hemen dönerseniz sevvinirim bu konu hakkında mailde attım tesekkurler:)

 2. Avatar of tayfun

  çok üzülerek söylemek istiyorum ki bu kod artık çalışmıyor. yeni bir kod çalışması yapacak mısınız?

  • Avatar of tayfun

   Evet, yorumunuz üzere kontrol ettim Twitter güncellemesinden dolayı kod pasif hale gelmiş. Boş zamanım da güncel kodu hazırlayıp paylaşacağım ilginiz için teşekkür ederim

 3. Avatar of tayfun

  merhaba sessize alma kodu mozilla da kullanıyorum çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

  • Avatar of tayfun

   Malesef Twitter güncellemesinden dolayı kod artık çalışmıyor. Boş bir zamanım da güncel kod çalışması yapıp paylaşacağım

 4. Avatar of tayfun

  toplu sessıze alma kodunu gönderirmısınız

 5. Avatar of tayfun

  Kod çalışmıyor herhalde ne kadar denedi isem olmadı.
  Kardeşim şu kod bende çalıştı ama güvenli mi bilemiyorum bi baksan içine (link)

  • Avatar of tayfun

   2 gün önce güncellemiştim kodu, yarın kontrol edip güncellemesini tekrardan yapacağım. Gönderdiğiniz linki gördüm ancak bu blogda güvenlik testini geçmemiş hiç bir şeyi önermiyorum. Yarın kodu güncel hale getireceğim blogdaki kodlar ile işleminizi sürdürmenizi öneririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


6 + 1 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018