Ana Sayfa » Twitter Kodları » Twitter Kodları Hakkında Bilgi

Twitter Kodları Hakkında Bilgi

Twitter kodları nasıl çalışmaktadır, amacı nedir ve nasıl kullanılır, tümünü bu konu içerisinde paylaşıyor olacağız.

Twitter kodları nasıl çalışır ?

Twitter kodları kısaca bizlerin yapmış olduğu: unfollow, beğeni, retweet, retweet kapatma, beğenileri silme vb gibi işlemleri arkaplan da saniyede onlarca kez tekrarlayan bazı kod parçacıklarıdır.

Peki twitter kodlarının bizlere, profilimize zararı varmı?

Twitter kodlarının sizlere herhangi bir zararı olmaz. Ancak bu twitter kodlarını temin ettiğiniz yerlerin güvenirliğini kontrol etmenizde yinede fayda var. Twitter kodlarının içine ekstra bir kod parçacığı ekleyerek farklı işlemler yapmanıza da neden olabilirler. Bu yüzden güvenilir siteleri tercih etmelisiniz.

Twitter kodlarını temin ettiğiniz sitelerde SSL SERTİFİKASI olmasına dikkkat ediniz.

ssl
SSL sertifikalı site görsel

Twitter kodları mı? yoksa Çeşitli uygulamalar mı?

Kesinlikle twitter da beğeni silme, retweet silme, tweet silme, otomatik beğeni, gibi işlemleri uygulamalar aracılığı ile yapmanız önerilmez! Bildiğiniz gibi günümüzde yüzlerce, binlerce twitter ile ilgili uygulamalar var. Fakat şöyle bi baktığımızda bunların kaçı güvenilir? Cevap 1.000 tanede 1 tanesini belki güvenilirdir. Twitter kodlarında ise işlemleriniz anlık olarak gerçekleşmektedir. Yani çalışmalarını sizler sayfayı yenileyene kadar sürdürürler. Tüm uygulamalardan daha hızlı olması da önemli bir artılarıdır. Tavsiyemiz twitter kodlarıdır

Twitter Kodları ve Uygulamalar arasındaki fark?

Twitter kodları kullanırken herhangi kişisel bilginizi, veya özel bilginiz, şifrenizi vermeniz gerekmez. İşlemler anlık olarak başlatılır ve anlık olarak sonlandırılır. Bahsetmiş olduğumuzu kısaca açıklamak gerekirse, twitter kodları = işlemleri arkaplan da sizden daha hızlı yapan kod parçacığı.

Uygulamalar ise sizden şifreniz hariç bütün bilgi ve izinleri isterler. Uygulamaların istedikleri izinleri verdiğiniz takdirde resmen hesabınızın tüm yönetimini 3 şahıslarla paylaşmış olursunuz. Profilinizde sizleri zedeleyecek vb, herhangi bir paylaşım yapması veya yapmaması tamamen izin verdiğiniz uygulama sahiplerinin insiyatifine bağlıdır. Yıl 2016 ve bu yüzden artık uygulamalar ile değilde daha güvenli olan sizden hiçbir bilgi ve izin istemeyen twitter kodları ile işlemlerimizi yapalım.

Makale yazarı Mehmet Öz : Telif hakkı içerir.

 

Twitter Kodları Hakkında Bilgi
Toplam 128 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Silinmeyen Retweetler ve Tweetler

Silinmeyen Retweetler ve Tweetler

Bu konu yalnızca Profilde görünmeyen, Silinmeyen retweet ve Tweetler için hazırlanmıştır. Twitter profillerimiz de temizlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


4 + 8 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018