Ana Sayfa » Bilgisayar » İnternet » Twitter da Habersiz İşlemler /Çözüm

Twitter da Habersiz İşlemler /Çözüm

Bu makaleyi okuduğunuza göre, twitter da haberiniz olmadığı halde birilerini takip ettiğiniz, retweet yaptığınız veya, aslında beğenmediğiniz tweetleri beğenmiş olma problemini yaşıyorsunuz.. Bunun bir kaç nedeni olabilir.

İzin verdiğiniz uygulamalar ;

Twitter ‘da çeşitli uygulamalar kullandınızmı? Örneğin, takip etmeyenleri bulma, retweet yaptırma, beğeni yaptırma gibi gereksiz uygulamaları? ‘veya siteleri’ ..Eğer kullandıysanız günümüz de bu uygulamaların neredeyse hepsinin kötü niyetli uygulamalar olduğunu bilmelisiniz.

twitter-uygulamalari

Üst kısımdaki görselde göründüğü üzere bir uygulamanın giriş sayfasındaki istediği izinlerin ekran görüntüsünü aldım. Bu tarz uygulamalara izin verdiğinizde profilinizde şifrenizi değiştirme ve mesajlarınızı görme dışında tüm değişiklikleri yapabilir. Eğer haberiniz olmadan tweet atılıyor, beğeni yapılıyor, takip ettikleriniz kişilerin sayıları artıyor ise, izin vermiş olduğunuz uygulamalardan kaynaklanıyor olması büyük muhtemeldir.

Twitter da habersiz işlemlerin sebebi olan bir diğer neden ise, benzer bir şekilde hem şifrenizi hem profilinizin yetkilerini  uygulamalara vermenizdir. Bunun diğerinden farkı nedir peki? ..Diğer kötü niyetli yöntemlerden farkı, uygulama sizden direkt olarak izin istemez. İlk olarak sizleri yönlendirdikleri sayfa ‘Uygulamaya izin vermek için giriş yapın’ şeklinde bir sayfaya olduğu için şifreniz ve kullanıcı adınız istenir, daha sonrasında ise uygulama izini. Ancak kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz sayfanın sahte olma olasılığı da oldukça yüksektir. Ve bu neden den dolayıda habersiz işlemler söz konusu olabilir..

Twitter’da Habersiz İşlemlerin  Çözümü ;

Kesin ve net olarak 2 adımda çözümü mükündür.

1- Twitter / Ayarlar / Uygulamalar ‘a girin. ”telefondan girenler için, mobil uygulama da veya mobil sitede uygulamaları kaldıramıyorsunuz bilgisayardan girmeniz gerek”

2- Görmüş olduğunuz tüm uygulamalarınızı ” Erişimi kaldır ” seçeneğine tıklayarak tümünü kaldırın. Bu uygulamanın içinde android, veya apple uygulaması ‘da mevcut olabilir, eğer kullanıyorsanız. Ancak bazı kötü niyetli uygulamalar benzer isimlerde olduğu için kafanız karışmasın hepsini kaldırın

3- Hiç uygulama yok, görünmüyor diyorsanız, işe profil şifrenizi değiştirmeyle devam etmelisiniz. Nedeni, kötü niyetli uygulamalara izin verirken, girdiğiniz şifreleriniz ile direk sunucu server üzerinden hesabınıza giriş yapılıyor. Dolayısıyla siz uygulamaları silmiş dahi olsanız hesabınız orada açık kaldığı sürece istedikleri işlemleri yapabilirler. Bu yüzden şifrenizi kesinlikle değiştirmeniz lazım. Değiştirdikten sonra profilinizin, sizin haberiniz olmadan birilerini takip etmesi, beğeni yapması vb durumların oluşması söz konusu olamaz..

NOT: Bu tarz uygulamalar kullanıp sorun yaşayan arkadaşlara önerim: Twitter kodları kullanmaları..Twitter kodlarında herhangi bir uygulama ile işlem yapmıyorsunuz Twitter kodları sizlerin manuel olarak yaptığınız işlemleri, saniyede yüzlerce kez yapan zararsız kod parçacıklarıdır. ..Twitter kodları hakkında detaylı bilgi için konuya göz atabilirsiniz. -> Twitter Kodları

Makale yazarı Mehmet Öz : Telif hakkı içerir.
Twitter da Habersiz İşlemler /Çözüm
Toplam 81 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Chrome Yavaslama Problemi Vecozumu Hakkında Önceriler

Chrome Yavaşlama Problemi ve Çözümü

Tarayıcı kullanımın da dünyada birçok insanın tercihi Google chrome ‘dan yana, nedeni ise hızlı ve sade olması. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


2 + 9 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018