Ana Sayfa » Bilgisayar » Araçlar » Telefondan Bilgisayarınızı Yönetin

Telefondan Bilgisayarınızı Yönetin

Çoğu kişinin işine yarayacak olan telefondan bilgisayarınızı yönetmeye yarayan bu uygulama sayesinde artık dışarıdayken evdeki bilgisayarınıza bağlanmak oldukça basit bir hal aldı.

Örneğin acele ile dışarı çıktınız ve bilgisayarınızı kapatmayı, veya kilitlemeyi unuttunuz. Görülmesini istemediğiniz özel dosya, resim profil .vs tüm özeliniz herkese açık halde. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Tam bu esnada Splashtop Streamer uygulaması ve programı imadımıza yetişiyor. Dışarıda gezerken evdeki bilgisayarınızın hakimiyeti her zaman cebiniz de.

Gelelim Program ve uygulamanın nasıl kullanıldığına. Öncelikle telefonumuzun android olması gerekiyor, çünkü paylaşmış olduğum uygulama yalnızca Google Play Store ‘da bulunuyor. Açıçası appstore ‘da olabilir ama araştırmadım.

Google play store’dan telefonumuz için gerekli uygulamayı indirelim. Google Play | Splashtop 2 Remote Desktop

Ve ardından bilgisayara telefonumuzdan bağlanabilmek için, uygulamanın bilgisayarlara özel olan programını, resmi sitesinden indirelim.
Uygulamanın resmi sitesinden bilgisayar için olan programı indirmek için, en üst kısımdaki ”Download Streamer” yazan yere tıklamanız yeterlidir..
Splashtop 2 Remote Desktop Site

İnen programı bilgisayarımıza kuralım. Programı açtıktan sonra kullanıcı adı ve şifre belirleyelim. Belirlediğimiz şifre ile telefonumuzdan giriş yapalım.. Tabi bilgisayardaki programa da giriş yapalım.

Ve telefonumuzdan giriş yaptıkdan sonra Desktop yazan butona basıp ”Remote Desktop”a tıklayalım. Ve bilgisayarımıza bağlandık. Telefonumuz üzerinden bilgisayarımıza hakimiz. Ekstra olarak bilgisayarınız da kamera var ise bu kameraya da bağlanabiliyorsunuz. Onun için ise Desktop’a tıkladıktan sonra Remote camera ya tıklamamız yeterlidir.

Ben kullanıyorum uygulamayı, gayet kullanışlı, sizlerle de paylaşmak istedim. Bir sorun problem yaşarsanız alt kısımdan yorum bırakabilir, veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler

Telefondan Bilgisayarınızı Yönetin
Toplam 159 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Windows 10 'da format atmadan sıfırlama

Windows 10 Sıfırlama ( Formatsız)

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda yaşadığımız problemden dolayı format atmamız gerekiyor. Olur ya, bilgisayarımıza virüs bulaşmıştır …

2 Yorumlar

  1. Avatar of tayfun

    SELAMÜN ALEYKÜM BEN DIŞARDAYKEN EVDEKİ BİLGİSAYAYARIMI KONTROL EDEBİLİRMİYİMYA BANA BİRAZ AÇIKLAMA YAPARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM VERECEGİNİZ CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDER SAYGILAR SUNARIM

    • Avatar of tayfun

      Aleyküm selam. Konu içindeki program ve uygulama bilgisayarınızı telefondan yönetmenize yarıyor zaten. Kurulumu yapıp deneyin, yapamadığınız bir durum olursa yorum olarak belirtirsiniz yardımcı oluruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


9 + 3 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018