Ana Sayfa » Bilgisayar » Sistem Dostu Güvenlik Programı

Sistem Dostu Güvenlik Programı

Günümüzde bilgisayarların önemi git gide artmaktadır. Neredeyse yaşamımızın bir parçası haline gelen bu bilgisayarları ve içindeki kişisel dosyalarımızı internet ortamında tehtid eden onlarca yazılımlar mevcuttur.

Bu kötü yazılımları engelleyen onlarca program var.. Fakat bu programlar bilgisayarımızda o kadar çok ram kullanıyorki bilgisayarımızda zaman zaman çeşitli donmalar görebiliyoruz. Eğer sadece internete girip çıkıyorsanız bu tarz fazla ram kullanan programlardan kaçınmalısınız.

-‘Peki bu kötü amaçlı yazılımlardan bilgisayarımızı yormadan korunmanın yolu yokmu?’ diyecek olursanız tabiikide var. Buna onlarca program örneği verilebilir, fakat ben işe yarar en stabil ve bilgisayarınızı yormayacak olan programdan bahsedeceğim sizlere.

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Microsoft Security Essentials (Microsoft Güvenlik Araçları) programı tam da güvenlik ve donanımı dostu, konusunda önemli bir yere sahip. Bu program bilgisayarınızda yalnızca 23 mb bir alan kullanıyor, ve çok etkili. Fakat diğer güvenlik programları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. 1 gb , 500 mb olan programlar bahsettiğim programla aynı görevi yapmakta olduğu halde bilgisayarımızda büyük bir alan işgal etmektedir. Microsoft S.E programı bilgisayarımızda az alan kaplamakla birlikte 5 mb ram kullanıyor. Dile kolay , 5 mb ram kullandığı halde bu kadar etkili olan bu güvenlik programı gerçekten ram ve donma konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar için bulunması zor bir araç.

(Şahsen ben kendim bu programı kullanmaktayım çünkü bu kullandığımız mükemmel işletim sistemini geliştiren kuruluş aynı düzeyde de güvenlik programı geliştirmiştir diye düşünüyorum.)

Eğer sizde bilgisayarınızda güvenlik ve ram’den kaynaklanan problemler yaşıyorsanız bu durumu en aza indirebilecek güvenlik programını deneyebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olarak resmi sitesinden indirebilirsiniz -> Microsoft S.E

 

Sistem Dostu Güvenlik Programı
Toplam 73 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Windows 10 'da format atmadan sıfırlama

Windows 10 Sıfırlama ( Formatsız)

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda yaşadığımız problemden dolayı format atmamız gerekiyor. Olur ya, bilgisayarımıza virüs bulaşmıştır …

2 Yorumlar

  1. Avatar of tayfun

    yararlı konular paylaşmışsın verdiğin bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


8 + 1 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018