Ana Sayfa » Bilgisayar » Sistem Boşta İşlemi (Cpu 99 Problemi 2016 )

Sistem Boşta İşlemi (Cpu 99 Problemi 2016 )

Sistem boşta işlemi görev yöneticisinde neden %99 cpu harcıyor diyenler için hazırlamış olduğum konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle konuyu anlayabilmemiz için bilgisayarımızın görev yöneticisinde bir test yapmamız gerekiyor.

Bigisayarımızın klavyesinden Ctrl ve Delete tuşuna basarak görev yöneticisini açalım. ve Tüm kullanıcı işlemlerini göster kutucuğunu işaretleyelim.

Görev Yöneticisi
Bilgisayar Görev Yöneticisi ekran görüntüsü

Hemen üst kısımda gördüğünüz gibi herhangi bir program açmadığınız halde sistem boşta işlemi sözde %99 işlemci kullanıyor yani cpu. (Bende %94 görünüyor çünkü Google chorome açık)

Şimdi burada ufak bir detayı atlıyoruz. Bu da bilgisayarın bugüne kadar bizlere aşılamış olduğu basit kavramları anlaşılamaz hale getirmesinden kaynaklanıyor.

Sistem Boşta İşlemi aslında adı üstünde sistemin % kaç boşta olduğunu gösteriyor yani eğer Cpu kullanımı %99 gösteriyor ise bu sizin için mükemmel bir sonuç demektir. Çünkü sisteminizin ve cpunuzun %99 luk bir kısımı boşta beklemektedir.

Gerçek (doğru) Cpu kullanımı nereden görebiliriz? diyorsanız bunun için açmış olduğunuz görev yöneticisi penceresinin en solda en alt kısımına bakmanız yeterlidir.

Herkese kolay gelsin. Bir sorun, bir problem yaşamanız durumunda yorum bırakabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
sistem boşta cpu %99 çözümü 2016

Sistem Boşta İşlemi (Cpu 99 Problemi 2016 )
Toplam 94 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Windows 10 'da format atmadan sıfırlama

Windows 10 Sıfırlama ( Formatsız)

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda yaşadığımız problemden dolayı format atmamız gerekiyor. Olur ya, bilgisayarımıza virüs bulaşmıştır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


8 + 7 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018