Ana Sayfa » Bilgisayar » İnternet » Haberler » İnternet Tarihinde Açılmış İlk 10 Web Sitesi

İnternet Tarihinde Açılmış İlk 10 Web Sitesi

 

Günümüzde içlerinde büyük firmaların da bulunduğu internet tarihinde açılmış olan ilk 10 web sitesi.

1- symbolics.com: İnternet tarihinde açılmış ilk web sitesidir. 15 mart 1985
tarihinde bir bilgisayar firması tarafından açılmıştır. Site günümüzde hala aktifdir

2- bbn.com: Araştırma ve geliştirme hizmetleri veren bir amerikan yüksek teknoloji firması tarafından 24 Nisan 1985 tarihinde açılmıştır. Site günümüzde hala aktifdir

3- think.com: 24 mayıs 1985 tarihinde Bilgisayar üreten bir firmanın sitesiydi fakat günümüzde site aktif değildir

4- mcc.com: 11 temmuz 1985 tarihinde açıldı. Bilgisayar teknolojisini araştıran ve geliştiren bir şirekete aitdi. Fakat günümüzde site aktif değildir.

5- dec.com: 30 eylül 1985 tarihinde açıldı.. Bilgisayar yazılım ve çevre birimleri satışı yapan bir şirekete aitdi. fakat site günümüzde aktif değildir.

Günümüzde var olan büyük şirketlerden açılan ilk siteler

6- hp.com: 3 mart 1986 tarihinde açıldı. Amerika birleşik Devletleri’nde California’da bulunan büyük bir uluslar arası şirkettir. Bilgi işlem, baskı sstemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üreticisidir. Site günümüzde hala aktifdir.

7- ibm.com: 19 mart 1986 tarihinde açıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde olan dünyanın en büyük bilişim teknolojileri şirketidir. Hizmet verdiği alanlar ise bilgisayar ve donanım üretiminin yanısıra, yazılım ve servis hizmetleri ve son olarak sunucu servisleri ve arge bulunmaktadır. Site günümüzde hala aktifdir.

8- intel.com: 25 mart 1986 tarihinde açılmıştır. İntel Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyanın en büyük işlemci üreticisidir. Günümüzde bilgisayarlarımızın büyük bir kısmında intel işlemcileri bulunmaktadır. Sitesi günümüzde hala aktifdir.

9- siemens.com: 29 eylül 1986 tarihinde açılmıştır. Siemens avrupanın en büyük teknoloji holdingidir. Endüstri, enerji ve sağlık sektörlerinde faliyet göstermektedir. Sitesi günümüzde hala aktifdir.

10- adobe.com: 17 kasım 1986 tarihinde açılmıştır. Merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde California’da bulunan dünyanın en büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten şirkettir. Sitesi Günümüzde hala aktifdir.

İnternet Tarihinde Açılmış İlk 10 Web Sitesi
Toplam 45 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

twitter-da-habersiz-islemler-cozum

Twitter da Habersiz İşlemler /Çözüm

Bu makaleyi okuduğunuza göre, twitter da haberiniz olmadığı halde birilerini takip ettiğiniz, retweet yaptığınız veya, aslında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


9 + 8 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018