Ana Sayfa » Genel » Dünyamız kaç yaşında ?

Dünyamız kaç yaşında ?

Dünyamız güneşle aynı yaşta, yani yaklaşık olarak 4,5 milyar yaşındadır. Bunun yanı sıra güneş sistemimizdeki gezegenlerin yaşları da hemen hemen  aynıdır. Çünkü güneş ve güneş sistemini oluşturan gökcisimleri aynı gaz ve toz bulutundan oluşmuştur. Ve bu oluşumlardan biride tabiiki de Dünyamızdır.

4,5 milyar yıl Dünyamızın ömrünün yalnızca yarısı sayılabilir, çünkü güneşimiz ömrünün yarısına gelmiş durumdadır. Bununla ilgili olarak bilimadamlarının türüne ve büyüklüğüne bakarak güneşimizin yaklaşık 9 milyar yıl ömrü olduğunu ve bunun yarısını çoktan geçtiğini hesaplamışlardır. Güneş ölmeye başlayıp yok olurken dünyamızı ve diğer gezegeneleri de yok edeceği için dünyamızın kalan ömrünün yaklaşık 4,5 milyar yıl olduğu öngörülmektedir.

Evet, Dünya daha çok uzun bir süre yaşayacak, fakat insanların yarattığı doğal tahribatlar nedeniyle fazla da çok uzak olmayan bir gelecekte dünyamızın insanların yaşayamayacağı bir yer haline gelmesi bu doğrultuda kaçınılmaz gibi görülmektedir.

Kaynak: NASA

Dünyamız kaç yaşında ?
Toplam 56 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

android-ekran-kaydi-uygulamasi

Android Ekran Kaydı Uygulaması (Profesyonel)

Android telefonlar da birçok ekran kayıt uygulaması bulunuyor. Fakat bu uygulamaların çoğunluğu kayıt esnasında telefonumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


2 + 1 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018