Ana Sayfa » Bilgisayar » Chrome Yavaşlama Problemi ve Çözümü

Chrome Yavaşlama Problemi ve Çözümü

Tarayıcı kullanımın da dünyada birçok insanın tercihi Google chrome ‘dan yana, nedeni ise hızlı ve sade olması.

Fakat hızlı olduğu için tercih ettiğimiz google chrome tarayıcısı bazen öyle bir hal alıyorki yavaşlaması bir yana bilgisayarında donmasına sebeb oluyor.

Yavaşlama ve bilgisayarın donmasına sebeb olan şey aslında Google chrome değil, otomatik veya sizin yüklemiş olduğunuz eklentilerin ta kendisidir. Çünkü Google chrome her bilgisayar için optimize edilmiştir. Eğer donmalar ve çökmeler yaşanıyor ise ters giden bir durum olduğu kesindir.

Google chrome tarayıcısını bir kaç adımda nasıl hızlandırabileceğinizi kısaca anlatacağım. İlk olarak sağ tarafda en üst de bulunan Menü ikonumuzu açalım. Açılan pencerede ”Ayarlar”a tıklayıp, en solda bulunan ”Uzantılar” sekmesine girelim.

Uzantılar sekmesinde ne kadar eklenti varsa hepsini devre dışı bırakıp silelim. Eğer yüklü eklenti göremediyseniz ikinci yönlendirmeyi takip edin.
Tüm eklentileri sildikten sonra Ayarlar sekmesine geçiş yapıp en alt kısımdaki ”Gelişmiş Ayarları Göster” seçeneğine tıklayalım.

Ve, sayfanın en alt kısımında ”Ayarları Sıfırlayın seçeneğine tıklayıp ayarlarımızı sıfırlayalım.
Son bir işlem olarak ‘da sol kısımdan ”Hakkında” sekmesine tıklayıp Google chrome ‘un güncelleştirmeleri kontrol etmesini bekleyin.

Evet Google chrome için etkili hızlandırma ayarlarımız bu şekildedir. Eğer hızlanmadı ise, sistem ram ihtiyacını karşılayamadığı için donmalar ve çökmeler yaşanıyor olması büyük ihtimaller arasında. Bunun için ise sisteminizi güncellemeniz şart.

Windows arama kutucuğuna ”windows update” yazarak ”güncelleştimeleri kontrol et” veya ”güncelleştimeleri yükle” seçeneklerinden sisteminizi güncelleyip, ve denetim masasından da gereksiz kullanmadığınız programları silerek bilgisayarınızı optimize edebilirsiniz.

Bu önergeleri takip ettiğiniz de, bilgisayarınızın donması ve Google chrome çökme oranların da ciddi düzeyde azalma olduğunu kendiniz de farkedebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Aklınıza takılan bir soru veya anlamadığınız bir durum olursa alt kısımdan yorum bırakabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

 

Chrome Yavaşlama Problemi ve Çözümü
Toplam 71 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Windows 10 'da format atmadan sıfırlama

Windows 10 Sıfırlama ( Formatsız)

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda yaşadığımız problemden dolayı format atmamız gerekiyor. Olur ya, bilgisayarımıza virüs bulaşmıştır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


1 + 1 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018