Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows – Başlangıçta Açılan Programları Kapatma

Windows – Başlangıçta Açılan Programları Kapatma

Hepimiz bilgisayarımızda çeşitli yazılımlar ve programlar kullanıyoruz. Fakat bazı zamanlarda sistem gereksinimlerinin yetersiz kaldığı noktada bu programlar bilgisayarımızın kâbusu haline gelebiliyor. Bilgisayarın donması ve etkisiz hale gelmesine kadar ilerleyen seviyelere ulaşıyor. Genellikle bu gibi durumlarda bilgisayarı kapatıp açmanın çözüm olduğu söylenir.  Evet amatör kullanıcılar için bu bir çözümdür. Ama gelin biz bunu profesyonellerin hallettiği yoldan ve kalıcı olarak halledelim.

Bilgisayarımızın başlat menüsüne tıklayalım ve arama kutucuğuna msconfig yazalım, arama sonuçlarında en üstte çıkan klasör benzeri dosyaya tıklayalım. Ardından alt kısımda örnek resimde göstermiş olduğum gibi kendinize göre ayarlamalarınızı yapın ve uygula butonuna tıklayın.. Not: Butona tıkladığınızda bilgisayar yeniden başlatılsın uyarısı gelecektir. Endişelenmeyin bu uyarıyı size az önce seçtiğiniz programları başlangıçta çalıştırma ayarını yaptığınız için veriyor, yani programları kapatmak için.. Bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hızlı bir bilgisayar kullanma deneyiminin keyfini çıkarın.

Başlangıçta Açılan Programları Kapatma Görsel anlatım:

msconfig

( Bu anlatım Windows 7 işletim sistemleri için geçerlidir. )

Windows – Başlangıçta Açılan Programları Kapatma
Toplam 62 oy verilmiş
sizde oy vermeyi unutmayın (:

İlgini çekebilecek diğer konular

Windows 10 'da format atmadan sıfırlama

Windows 10 Sıfırlama ( Formatsız)

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda yaşadığımız problemden dolayı format atmamız gerekiyor. Olur ya, bilgisayarımıza virüs bulaşmıştır …

Bir yorum var

  1. Avatar of tayfun

    Teşekkür ederim. Faydalı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


1 + 9 =


Endişelenme Bu Bir Reklam Değil

Bilgilendirme

Twitter Güncelleme

Twitter Kodları hergün olmasa da sizden gelen hata mesajlarına göre sık sık kontrol edilmektedir. Çalışmayan bir kod olursa iletişim kısımından bildirin lütfen! Ancak onun öncesin de basit hatalar dan dolayı problem yaşarsanız yorumları okumanız da fayda var. :)
ÇOK YAKINDA YENİ KODLAR GELİYOR :)
17.10.2018